Farba Chromowa 100ml

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: CHROM 100
 • Sprzedano: 70 szt.
 • Dostępność: Towar dostępny w dużej ilości. Realizacja zamówienia 1-2 Dni robocze Towar dostępny w dużej ilości. Realizacja zamówienia 1-2 Dni robocze

 • Historia ceny
 • szt.
 • Cena netto: 146,34 zł / szt. 180,00 zł / szt.

Farba wymaga czarnego błyszczącego podkładu.

Powłoka  farby Chrome może dać znakomity efekt lustra z maksymalnie 98% odbiciem realnego chromowania. Chrome jest najbardziej refleksyjną powłoką lakierniczą łatwą do zastosowania bez specjalnego sprzętu. Może być stosowany z dowolnym pistoletem wysokiej jakości i wysycha natychmiast na malowanym elemencie nadając lustrzane odbicie.

Chrome  może być stosowana z niemal każdym rodzaj sprzętu natryskowego od aerografów po pistolety HVLP. Chrome należy  rozpylać ciśnieniem 20-40psi z 10-15% objętością materiału. Powinna wylatywać tylko mgła, która osadzi się na powierzchni. Aby osiągnąć najwyższy efekt lustrzanego odbicia musisz idealnie przygotować malowaną powierzchnię przedmiotu który malujesz. Wymagana jest bardzo gładka powierzchnia jak "szkło" im gładsza powierzchnia tym bardziej refleksyjny będzie ostateczny wygląd.

Zastosowanie:

 1. Zastosuj czarny podkład - Bazę
 2. Pozwól bazie całkowicie wyschnie 45 minut.  Teraz jesteś gotowy do zastosowania powłoki nawierzchniowej 2k lakierem bezbarwnym. (Jeśli powierzchnia ma już idealnie gładką powierzchnię, przejdź do kroku 4).
 3. Nałóż 2 warstwy lakieru i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Zalecamy odczekać 36 godzin aby farba odparowała, zanim będzie można przejść do kroku 4. Po wyschnięciu możesz usunąć wtrącenia i odkurz w razie potrzeby. Po usunięciu wszelkie niedoskonałości na powierzchni i doprowadzeniu jej do pełnego połysku, należy usunąć wszystkie związki i pozostałości wosku, najlepiej alkoholem lub odtłuszczaczem upewniając się, że nie pozostały żadne smugi.
 4. Teraz możemy rozpocząć nanoszenie 2-4 warstw Chrome za pomocą tzw. „Odkurzu” -  bardzo mała ilość materiału i znaczna ilości powietrza. Jeśli korzystasz z pistoletu HVLP powinno wynosić około 20 psi.
 5. Pomiędzy warstwami używaj bardzo miękkiej ściereczki i dokładnie usuń cały nadmiar "kurzu" z powierzchni za każdym razem, po wykonaniu tego kroku można zauważyć poprawę w wyglądzie. Po zakończeniu stosowania naszej powłoki Chrome użyj ponownie bardzo miękkiej czystej ściereczki, nasączonej w czystej ciepłej wodzie i dokładnie umyj obiekt, aby usunąć cały nadmiar "kurzu" z powierzchni. Po wykonaniu tego kroku można zauważyć poprawę w ostatecznym wyglądzie.
 6. Pozwól warstwie Chrome wyschnąć 30 minut lub Piec w 60 °C przez 15 minut. Pamiętaj, farba musi całkowicie odparować przed przejściem do następnego kroku.
 7.  Teraz możesz zastosować Lakier bezbarwny 1k (Clear) i pozostawić do wyschnięcia. (Powietrze suche 60 minut / Piec 60 ° C przez 15 minut).
 8. Zastosuj Lakier bezbarwny 2k (clear) i pozostaw do wyschnięcia.