Aerograf Infinity CR plus 0,15mm [v2.0]

  • szt.
  • Cena netto: 795,10 zł / szt. 977,97 zł / szt.

Zestaw dyszy 0,15 [v2.0] precyzyjna linia, zbiorniczek/pokrywka 2ml, Quick Fix, potrójna warstwa chromu, uszczelki PTFE

CR+ to

Większa elegancja, większa jakość i “zdrowsze” projektowanie. Harder & Steenbeck przedstawia model Infinity  w nowych chromowanych seriach CRplus. Aby zapewnić większą dokładność, nowe aerografy pokryte są potrójną wewnętrzną warstwą miedzi i niklu oraz wysokiej jakości chromem na zewnątrz. Jednak główną zaleta tego udoskonalenia jest redukcja  ryzyka alergii na mieszanki miedzi i niklu.

Kontakt między warstwą niklu i potem ręki może prowadzić do reakcji alergicznej, a w szczególnych przypadkach do odbarwienia wierzchniej warstwy aerografu.

 

Kolejną zaleta nowych serii CRplus jest nowatorskie uszczelnienie igły, składające się z trzech opornych na rozpuszczalniki uszczelek PTFE. „Longlife” PTFE zapewnia godną zaufania ochronę przeciw niepożądanemu mieszanie się powietrza i farby.

 


Aerograf posiada dyszę 0,15mm i zbiorniczek o pojemności 2ml z dekielkiem.


Konstrukcja aerografu jest bardzo zaawansowana, mamy tu kilka nowatorskich rozwiązań, zaczynając od przodu, osłona iglicy umożliwiająca swobodny dostęp do iglicy przy jednoczesnym zabezpieczeniu jej przed niepożądanym uszkodzeniom.

Odkręcany zbiorniczek, można malować bez niego lub dokupić micro zbiorniczek. Rozwiązanie szczególnie użyteczne podczas precyzyjnego malowania z bardzo bliska gdy nie możemy pozwolić sobie na to aby coś nam zasłaniało malowaną powierzchnię.

Spust z precyzyjną dźwignią zapewniający pełną kontrolę nad przepływem powietrza i ilości farby, oraz popychacz z płynną regulacją siły odpychania spustu.

Ostatni element to tzw. Quick Fix, umożliwiający regulację plamki maksymalnej z funkcją zapamiętanie jednej wielkości. Działa on jak przycisk w długopisie. Po jego naciśnięciu możemy ustawić maksymalny wychył spustu. Oznaczenia są orientacyjne, cyfry nie określają wielkości plamki w mm. ponieważ możemy obracać go wielokrotnie.

 

Na chwilę obecną producent dodaje do aerografu szybkozłącze męskie 2,7mm, ale jeżeli posiadasz klasyczny przewód to po odkręceniu tego złącza pod spodem znajduje się gwint 1/8”. oraz śruba regulująca odpychanie spustu góra dół.

 

Aerograf można rozbudować o dodatkowe funkcje, są one dostępne w naszym sklepie w akcesoriach. 

 

Oprócz standardowej dyszy 0,15 w którą wyposażony jest ten model możemy zastosować 0,2mm, 0,4mm i 0,6mm.


Instrukcja obsługi aerografu Infinity: